12.5.11

Maç bahane...

Nemo Pazar akşamı geldi. Daha doğrusu anneme bıraktırmış kendini. Ben almaya gittiğimde bir yandan montunu giyip bir yandan suratıma bakmadan "anneler günün kutlu olsun" dedi. Ben gidip sarıldım, ne kadar özlediğimi söyledim, sonra eve geldik; bir uzak durur havası var, Shrek'i gözlemler bir hali var bir de.. Pazartesi gene asık suratlı kalktı, hemen hemen hiç konuşmadan okula gitti. Akşam düzelmişti, daha bir normal konuşur oldu; Shrek buzluktaki mantıyı yaptı, azıcık dialog oldu, daha sos ister misin, yoğurt yeter mi, bir tabak daha ister misin vs. Salı akşamüstü, haftaya Çarşamba ablamların Fransa'dan geleceğini, hep beraber yemek yiyeceğimizi söyledim; "a babam Çarşamba maç dediydi, onu arayabilir miyim?" dedi. Biraz konuştuktan sonra "çarşamba maç var, babam okul çıkışı alıp maçtan sonra bıraksın mı?" diye sordu; ben de haftaya Çarşamba'yı kastediyor zannedip "olmaz, yemeğe gideceğiz ya" dedim. "peki ilk yarıyı seyredip sonra bıraksa olmaz mı?", "olmaz, ben seni okul çıkışı alacağım", "peki yarın okula Beşiktaş formasıyla gidebilir miyim?", "olur, zaten serbest kıyafet günü"...Aradan biraz zaman geçti; "anneannemin doğumgünü ne zaman?" dedi, "haftaya Çarşamba"; "peki biye teyzemler yarın geliyor?", "yarın gelmiyor ki, haftaya geliyor", "o zaman yarın maça gidebilir miyim?", "hayır, çünkü tam üç haftadır babanlaydın, nezle raporu ile orada kaldın, ben çok üzüldüm, babanla kaç kez telefonda kavga ettik, şimdi hiçbir şey olmamış gibi haftaarası gitmene izin veremem"...


Çarşamba akşamüstü annem panik içinde telefon etti, Nemo servisten inip bir arabaya binmiş, annemin aklı çıkmış tabii, maç hikayesinden de haberi yok.. Yarım saat sonra Mammut sms attı "Ben Nemoylayım maçtan sonra eve bırakırım merak etme.." Zaten biz medeni şekilde ayrılmış bir anne-babayız, ben huysuzluk ediyorum, halbuki babasıyla maça gidecek, ne var bunda ? (*&$#!) Gece 23.30 gibi bıraktı gerçekten de. Nemo "Oley oley oley oley, şampiyon Beşiktaş" diye şarkı söyleyerek içeri girdi.


Nemo'yla konuşmuyoruz.


Ben çok üzülüp sinirlenince hastalanıyorum bir tek. Şimdi de boğazım şişer gibi, gözlerim yanıyor, burnumun içi kaşınıyor.. Oysa sağlam kalmam gerek. Haftasonu bir doğal ürünler fuarında standımız var. Üstelik Shrek de bir başka etkinlikte olacağı için onun asistanı ve cilt bakım uzmanı ile ben duracağım.


Inlight cilt bakım ürünlerini denemek, ücretsiz gerçek organik cilt bakımı yaptırmak, fuar indirimlerinden faydalanmak isteyenlere duyurulur...5 yorum:

Delfina ; dedi ki...

Dory'cim...

Nemo'yu yanına almak için verdiğin mücadele dolu günler,onun yanında olmasına rağmen devam ediyor.Allah yardımcın olsun,inanıyorum ki metanetini ve sevgini her zaman korumaya devam edeceksin.Nemo annesinin neler yaşadığını belki şimdi anlamaz ama ilerde seni anladığında, inşallah tüm bunlara değecek konumda olur. {İyi bir kariyer, mutlu bir yuva gibi}

Çokca sevgiler,

Hulya dedi ki...

uzulme;hersey geciyor;bunlarda gecer.Hayat tam olarak boyle bisey,hep imtihan dedigimiz seyler!

Adsız dedi ki...

cok tesekkurler ilginc

Asortik Krep dedi ki...

Bu yaşta yakında bir erkek rol modeli olması gerekiyor, sanki shrekle daha yakınlaşsa daha iyi olur gibi.Bence eksiklik orada.İstemezsen yorumu silebilirsin.
İşin zor, sabırlı olman gerekiyor.Politik davran bir anne gibi değil.Çünkü bence de doğru olan seninle yaşaması, o bunu ayırdedebilecek durumda değil.

Adsız dedi ki...

iyisinizdir umarım
ü.